ДНІ ПРОФІЛАКТИКИ ТА РАННЬОГО ВИЯВЛЕННЯ ГЛАУКОМИ: з 19.03- 23.03.2018

Що таке глаукома та як її лікувати

Дистрофічні зміни ока, хронічного характеру, викликані підвищенням тиску в сукупності називаються глаукомою. Запущена стадія глаукоми закінчується повною втратою зору через атрофію зорового нерва. Показник 27 мм. рт. ст. вказує на високий тиск і ризик розвитку глаукоми. Доктор автоматично заносить таких пацієнтів для диспансерного спостереження.

Що відчуває пацієнт з діагнозом глаукома?

Симптоми глаукоми:

-почервоніння ока,

-помутніння,

-райдужні кола при яскравому світлі,

-зіниця може розширюватися,

-біль в області очей і в голові.

Крім цього загальний стан хворого обтяжений нудотою. У момент, коли хворий відчуває перераховане на собі, його показник тиску зашкалює і може доходити до позначки 40 мм. рт. ст.

Що може спровокувати підвищення тиску?

Найпоширенішими є:

-вживання алкоголю і похмільний синдром;

-вживання рідини в необмежених кількостях (особливо, які містять вуглекислий газ);

-неправильне положення голови або тривалий нахил вперед;

-сильне психоемоційне збудження і стреси;

-відвідування лазні або сауни;

-скрутний акт дефекації, що супроводжується старанним напруженням;

-вагітність і родова діяльність;

-знаходження в темному приміщенні тривалий час;

Після постановки точного діагнозу, пацієнтові даються рекомендації, як зберегти зір. Зрозуміло, що потрібно виключити всі перераховані вище фактори і негайно поміняти свій спосіб життя.

Правильне харчування покращує роботу кишечника, зберігає водний баланс в організмі. Тобто вживати алкоголь, каву, гостру і солону їжу не рекомендується. Хворому потрібно уникати тих ситуацій, коли він тривалий час може тримати голову, опущену вниз, це часто буває вдома і на роботі. Особливо в сезон дачних робіт, що знову ж характерно для літнього віку, коли ризик розвитку глаукоми і так досить високий.

Перед переглядом телевізора потрібно підготувати очі, попередньо закапати Пилокарпин. Взагалі всі препарати для очей повинен призначити саме лікар, самолікування при глаукомі небезпечне. Додатково лікар призначить препарат, який контролює АТ, тому що різкі скачки тиску можуть погіршити ситуацію. Поєднувати серцеві препарати потрібно з обережністю.

Лікування глаукоми

Лікування глаукоми очей полягає в застосуванні крапель для очей, які усувають зовнішні ознаки (почервоніння, сльозотеча, ясність зору) і знижують тиск. Назва таких препаратів, що поліпшують кровообіг і обмінні процеси Пілокарпін, Тимолол малеат, Фотіл, Диакарб, Трентал, Ноотропил, інозит і вітаміни.

Нетрадиційний спосіб лікування глаукоми — гірудотерапія. Під час процедури п’явок розміщують на скроневій частці. При гострому перебігу хвороби в стаціонарних умовах крім таблеток і крапель призначають в / в і в / м введення медикаментів. У запущених випадках показано хірургічне лікування глаукоми, а саме мікрооперація на оці.

Найуспішнішим методом вважається лазерний. Лазерний пристрій здатний впливати на проблемну ділянку, забезпечити відтік рідини, і знизити тиск. Після операції пацієнт перебуває на реабілітації, тому що занадто багато факторів, що сприяють запуску хвороби. Після стаціонару пацієнт продовжує відвідування лікаря і виконання його рекомендацій.

Глаукома може призвести до повної втрати зору, тому не варто нагадувати про необхідність постійного спостереження і виконання всіх заходів консервативного лікування. Рання діагностика творить чудеса і може вчасно запобігти небезпечним ускладнення глаукоми.