Пам’ятка з профілактики грипу та інших гострих респіраторних інфекцій (ГРІ)

ГРВІ — це велика група гострих вірусних захворювань, які характеризуються повітряно-крапельним шляхом передачі та переважним ураженням верхніх дихальних шляхів.

Грип є найбільш поширеним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. Механізм передачі вірусу грипу – контактний і повітряно-крапельний.

Профілактика захворювань

Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРВІ та ГРЗ.

Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:

— повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;

— загартовування та часте провітрювання приміщень;

— вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

 

Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

— Часто мити руки з милом

— Прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками) при кашлі та чиханні;

— Широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.

На що необхідно звернути увагу:

— Захворювання здебільшого починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м’язовий біль, порушується сон.

— Здебільшого на другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає турбувати біль у грудях. На 3-5 добу кашель м’якшає, з’являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.

— Вже в перші години температура тіла може сягати 39-40°С, утримуватись на такому рівні 2-3 доби.

— Існують деякі особливості клінічного перебігу грипу у різних вікових групах. У дітей молодшого віку передусім можуть з’явитися блювання, судоми.

У осіб похилого віку на тлі ГРВІ загострюються серцево-судинні захворювання, активуються хронічні вогнища інфекції, що суттєво впливає на клінічні прояви грипу.

— Лікування ГРВІ та грипу є складною проблемою, тому його має визначати лікар. Не потрібно займатись самолікуванням —  це небезпечно!

При своєчасному і правильному лікуванні хвороба закінчується повним одужанням.

Дуже важливо, щоб кожен дбав про своє здоров’я. Тільки так ми зможемо запобігти поширенню захворюваності та не допустимо епідемії. Профілактичні заходи повинні виконувати всі.