Протидія ВІЛ/СНІДу

з  26.11. по 14.12.2018 р. відповідно до наказу УОЗ ЛМР в КНП «Десята міська лікарня м. Львова» буде відбуватися   інформаційно-просвітницька профілактична кампанія щодо активного виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД з метою збереження їхнього здоров’я і здоров’я інших людей .

Комунальне некомерційне підприємство «Десята міська лікарня м .Львова» запрошує всіх  небайдужих до власного здоров’я  відвідати акцію!

Для необхідно пам’ятати 10 основних фактів, а саме:

  1. Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини – ВІЛ, призводить до смертельної хвороби – синдрому набутого імунодефіциту людини (СНІД). ВІЛ та СНІД – невиліковні.
  2. Людина, уражена вірусом, може виглядати здоровою і почуватися добре довгі роки, навіть, якщо вона є носієм вірусу.
  3. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, овуляційні та вагінанальні виділення, грудне молоко.
  4. Найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом. Молоді дівчата особливо вразливі до ВІЛ при сексуальних контактах.
  5. Молоді люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, також становить групу високого ризику щодо ВІЛ-інфікування.
  6. Найбільш уразливі молоді люди, які вживають наркотики ін’єкційно, або мають сексуальні контакти з ін’єкційними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватися через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі та інших маніпуляціях, в яких є контакт з кров’ю.
  7. Ризик інфікування при статевих контактах зменшується, якщо партнери використовують презервативи.
  8. Тест на ВІЛ здійснюється системою охорони здоров’я і, в першу чергу, центрами профілактики СНІДу. Тест на ВІЛ є конфіденційним і має супроводжуватися до – та після тестовим консультуванням.
  9. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискування рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах тощо.
  10. Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ, — це порушення прав людини.

Кожна людина може протидіяти поширенню ВІЛ-інфекції в Україні для цього :

по-перше, важливо пройти обстеження на ВІЛ для визначення свого ВІЛ-статусу. Особливо це актуально для осіб з груп ризику (наркотиками, особи, що мають невпорядковані незахищені статеві стосунки, особи, яким останнім часом проводили оперативні втручання, переливання крові, наносили татуювання тощо…).

По-друге, кожному необхідно дотримуватись безпечної щодо інфікування ВІЛ поведінки та здорового способу життя.

По-третє, людям, які живуть з ВІЛ, важливо якомога швидше ставати на диспансерний облік для отримання необхідної медичної допомоги, соціальної та психологічної підтримки.

 

Дбайте за своє здоров’я ! Прийди і   «Пройди тест на ВІЛ».