Стартує акція «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету»

Стартує  акція «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету»

З 2 до 13 листопада 2015 року в Десятій міській лікарні м. Львова розпочинається акція «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету».Новый рисунок

Цукровий діабет є дуже поширеним захворюванням серед жителів усіх розвинених країн. Причинами його виникнення можуть стати самі різні фактори: неправильне харчування, надмірна вага, куріння і зловживання алкоголем, різні супутні захворювання і т.п. Дуже важливим для профілактики та своєчасного лікування цукрового діабету є контролювання рівня цукру в крові.
Нормальний показник рівня цукру в крові єдиний для всіх і не залежить від віку або статевої приналежності людини. Він становить від 3,5 до 5,5 м / моль на один літр крові. Аналіз потрібно проводити вранці на голодний шлунок. Якщо рівень цукру в крові коливається з 5,5 до 6 м / моль на літр, це є прикордонним станом, або станом, наближеним до діабету. Це стосується капілярної крові. Для венозної допускається показник до 6,1 м / моль на літр.

Показники рівня цукру в крові можуть бути завищені, якщо ви допустили які-небудь порушення в процесі аналізу. Крім того, якщо ви недавно пережили серйозну травму, нервовий стрес, хвороба — показники можуть спотворюватися і дану ситуацію потрібно обговорювати з лікарем.Підйом глюкози в крові відбувається в результаті відсутності або недостатнього вироблення бета-клітин підшлунковою залозою гормону інсуліну і через те, що його дія послаблюється.Тривожними симптомами цукрового діабету, які вас повинні насторожити, є: відчуття слабкості, нудота, яскраво виражена спрага, часте сечовипускання, відчуття прискореного серцебиття, швидке і глибоке дихання. Крім того, це і надмірне потовиділення, дратівливість, постійне відчуття голоду, сонливість, оніміння кінцівок і інші неприємні відчуття в них. Якщо у вас підвищений рівень глюкози в крові, слід серйозно поставитися до даної проблеми. Запущений цукровий діабет уражає нервову систему, судини головного мозку, серце, судини кінцівок і очей, серце і нирки. В результаті можуть виникнути такі серйозні ускладнення, як інфаркт міокарда та інсульт, хронічна ниркова недостатність, втрата зору, гангрена кінцівок і т.д. У випадку, коли хворий на цукровий діабет людина виконує всі рекомендації ендокринолога, контролює рівень глюкози в крові, дотримується дієти, веде здоровий спосіб життя, його здоров’я буде не гірше, ніж у людей, що не мають даного діагнозу. Враховуючи актуальність проблеми, під час проведення акції створюються умови для зниження рівня захворюваності населення. Відповідно, зменшується кількість ускладнень (випадків сліпоти, ампутацій кінцівок, хронічної ниркової недостатності). Щодо соціально-економічних показників, це дозволяє зменшити витрати на лікування та соціальне забезпечення.

Запрошуємо всіх небайдужих до свого здоров’я відвідати Десяту міську лікарню м. Львова  та визначити рівень цукру в крові.