Щодо взаємозамінності вакцин проти COVID-19.

 

Відповідно до протокольного рішення Оперативного штабу МОЗ України від 02.07.2021 були надані роз’яснення та схвалені відповідні  рекомендації НТГЕІ щодо взаємозамінності вакцин проти COVID-19.

МОЗ України рекомендує для введення другої дози застосовувати ту ж вакцину, що була використана для введення першої дози. Однак, проміжні результати досліджень, що стосувалися змішаних схем застосування вакцин на різних платформах мають прийнятний профіль безпеки. Отже можна застосовувати вакцину Пфайзер для введення другої дози після застосування вакцини Модерна, так як обидві вакцини на платформі м-РНК. Але це рекомендується робити за умов відсутності того самого препарату для введення другої дози.

При виникненні непереборних обставин (наприклад, серйозної несприятливої події після імунізації/побічної реакції на введення першої дози вакцини, неможливість провести друге щеплення вакциною, яка була використана для першої вакцинації), друге щеплення може бути проведене вакциною на платформі м-РНК.

Особи, які отримали дві дози вакцини за змішаною схемою дозволеними до використання в Україні вакцинами або схвалені ВООЗ для екстреного застосування, вважаються повністю імунізованими.

.У додатку даного листа надаємо до відома та виростання :

—   інформаційний лист щодо взаємозамінності вакцин від COVID-19;

— тимчасові рекомендації у разі виникнення помилок та відхилень при зберіганні та застосуванні вакцин проти COVID-19.

Слід врахувати, що надані матеріали є тимчасовими інформаційними рекомендаціями, які можуть змінюватися.