Що треба знати про реформу в медицині

На дверях лікарень, підключених до eHealth, висить спеціальна наклейка «Тут можна обрати свого лікаря»
На дверях лікарень, підключених до eHealth, висить спеціальна наклейка "Тут можна обрати свого лікаря"

Підписати декларацію можна з лікарями з тих установ, які підключено до електронної системи eHealth. Зараз у ній зареєстровано 982 установи та 11 549 лікарів з усіх областей України. На дверях лікарень, підключених до eHealth, висить спеціальна наклейка «Тут можна обрати свого лікаря».

 

«Декларація – це не просто папірець. Це зміна у відносинах між лікарем і пацієнтом, вищий рівень довіри пацієнта до лікаря і вищий рівень відповідальності лікаря перед своїм пацієнтом. Пацієнт довіряє нам своє здоров’я або здоров’я своєї дитини. Ми маємо підписати, що беремо цю відповідальність на себе», – заявила Супрун. Її заступник Павло Ковтонюк зазначив, що поспішати з вибором лікаря не потрібно, оскільки кампанія – безстрокова.

Підписання декларації із сімейним лікарем. Де його знайти, навіщо це потрібно і скільки коштує

Процес заповнення декларації займатиме від 10 до 20 хвилин. Попередній запис не потрібен. Для підписання декларації необхідні паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Щоб підписати декларацію для дитини, будуть потрібні свідоцтво про народження та документи одного з батьків або піклувальників.

Щоб підписати декларацію, потрібно звернутися в реєстратуру медичного закладу. Працівник реєстратури, медсестра або лікар уводить дані пацієнта в електронну систему, після чого на його мобільний телефон прийде смс із кодом, який потрібно повідомити працівникові медустанови. Потім з електронної системи слід роздрукувати декларацію з даними пацієнта. Він має їх перевірити та підписати документ у двох примірниках: один забирає із собою, а другий залишається в установі.

Декларацію з лікарем підписують безстроково, вона діє до моменту, поки пацієнт не вирішить його змінити. Для цього досить просто підписати новий документ – зміни в системі відбуваються автоматично. Лікар не має права відмовляти у підписанні декларацій, поки не набере максимально рекомендованої кількості пацієнтів (від 900 до 2000 осіб залежно від спеціальності).